Rajindra Campbell rekordom Jamajke do pobjede na Memorijalu Ivana Ivančića

Vijesti

Natrag na Vijesti

Rajindra Campbell rekordom Jamajke do pobjede na Memorijalu Ivana Ivančića

Foto: BHM

Campbell je bacio kuglu 22,44 metra, dok su pehari za drugo i treće mjesto pripali Talijanu Leonardu Fabbriju (22,21) i Novozelanđaninu Tomu Walshu (21,42)

Najbolji svjetski bacači kugle ni ove godine nisu razočarali na Memorijalu Ivana Ivančića. Još jednom su priredili natjecanje iznimno visoke kvalitete na bacalištu pokraj Zagrebačkih fontana i tako na najbolji način najavili središnji dio Boris Hanžeković memorijala koji će se održati u petak u Sportskom parku Mladost.

Ovogodišnji pobjednik Ivančićeva memorijala je Jamajčanin Rajindra Campbell koji je bacio kuglu 22,44 metra, dok su pehari za drugo i treće mjesto pripali Talijanu Leonardu Fabbriju (22,21) i Novozelanđaninu Tomu Walshu (21,42).

Rajindra Campbell, osvajač bronce na Olimpijskim igrama u Parizu, prošli je mjesec na mitingu u Kini popravio osobni rekord, bacivši 22,34 m, čime se automatski prometnuo i u jednog od favorita zagrebačkog natjecanja. U srijedu navečer taj je status i potvrdio - došao je do premijernog trijumfa na Fontanama, te dodao svoje ime na popis na kojem su Ryan Crouser sa šest pobjeda, Tom Walsh s pet i prošlogodišnji pobjednik Payton Otterdahl. Prijelazni pehar Campbellu je u ime obitelji Ivančić uručio Jakov Ivančić.

Već na početku natjecanje se najraspoloženijim pokazao Campbell koji je poveo nakon prve serije zahvaljujući hicu od 21,70 m, a najbliži mu je bio Walsh s 21,25. Nastavili su Jamajčanin i Novozelanđanin u još boljem ritmu i u drugom pokušaju (21,98, odnosno 21,42), ali na vrh je skočio europski prvak Fabbri koji je poklonio Zagrebu prvi hitac preko 22 metra (22,17) nakon dvije godine. Nije se Talijan zaustavio na tome, u sljedećoj je seriji bacio još četiri centimetra dalje i učvrstio se u vodstvu, ali, pokazat će se, samo privremeno.

Campbell mu se u četvrtoj seriji pridružio u "klubu 22", ali hitac od 22,10 još uvijek mu nije mu bio dovoljan za preuzimanje vodstva. No, što nije napravio tada, uspjelo mu je u sljedećem pokušaju kada je bacio spomenutih 22,44 metra i popravio osobni i nacionalni rekord. Fabbri nije imao odgovor na to, tako da se uoči posljednje serije Jamajčanin vratio na prvo mjesto, a tu je i ostao. Nije u završnom pokušaju uspio popraviti rezultat, ali nije ni Fabbri koji ipak može biti zadovoljan jer ovo mu je, nakon dva treća i jednog četvrtog mjesta, najbolji plasman na Ivančićevom memorijalu.

- Bilo je jako uzbudljivo, ovo mi je najbolja serija hitaca u karijeri. Sretan sam što sam uspio izboriti za pobjedu nakon što je Fabbri bacio 22,21. Maknuo sam granice iz svojih misli, nastavio bacati i pretvorio to u nacionalni rekord - rekao je Campbell.

Prije dvije godine je s hicem od 22,31 m bio treći na Fontanama, tada mu je to bio i osobni rekord, a sada će ponovno uz njegov najbolji rezultat karijere stajati ime Zagreba.

- Jedna od najbolji stvari ovdje je to što se natječemo samo mi, sva pozornost i energija su usmjerene na nas i zato je ovo najbolje mjesto za pokazivanje vlastitog talenta. Sada je ponovno moj najbolji hitac karijere odavde, što znači da ću nastaviti dolaziti i, nadam se, popravljati svoje rezultate. Cilj do kraja karijere mi je nastaviti biti jači i brži, popraviti tehniku i nadam se da ću jednog dana biti svjetski rekorder - ambiciozno je dodao 30-godišnji Jamajčanin.

Dodajmo da je u društvu najboljih svjetskih kuglaša nastupio je i hrvatski paraolimpijac Luka Baković, osvajač bronce u Parizu, koji je kuglu od 6 kg bacio 16,11 metara.

Foto: BHM

Natrag

Komentari (0)

Za komentiranje morate biti prijavljeni!